th


Leden 2010

HORY

30. ledna 2010 v 13:28 | Martina - panička

...Ahojky...
Chtěla bych vám oznámit, že od 31.1 do 6.2 2010
nebudu
Na tuto dobu jedu s rodiči do Jizerských hor(jarní prázdniny)
Jinak se olouvám všem, kterým nebudu moct odpovědět
na jejich komentíky...
Zatím papa Martina

OD JEDNOHO DO JEDNOHO A PŮL ROKU

29. ledna 2010 v 9:26 | Martina - panička |  rok 2009-2010
Haf, to jsem zase já Roxiš, ale o něco starší. Už je mi rok a půl. Prý jsem stejně stará jako moje mladší panička, takže mi je asi 12-13let(na lidský věk). Mám další nové přezdívky jako je např. "šůša" nebo při ranním vítáním "čaukine" a pořád jsem Jack russell terier. Paničky mě
krmí Royal caninem a velice kvalitními konzervičkami. Někdy dostávám vařené kuřecí masíčko s rýží (to se oblizuju až za ušima). Dostala jsem nový prostorný pelíšek, ve kterém mám plno nových hraček. Moje nejoblíbenější jsou mičudky na provázku. Kdyby panička uměla dávat na internet videa tak by jste se určitě zasmáli. K letošním Vánocům jsem dostala plyšáka po mladší paničce, tenisáky a spoustu dalších dobrot. V červenci 2009 jsem byla na srazu Jacků ve tvořidlech u Ledče n. Sázavou. Našla jsem si tam spoustu dalších psích kamarádů. Nejvíce jsem si hrála se Spikem. O prázdninách jsem s mladší paničkou cestovala za babičkami(to mi byl ještě rok) a u nás v Březí u Říčan mě panička učila skrzáka(název pro naší celou sestavu dog dancingu), který mě opravdu baví. Vždy když se naučím něco nového tak ze mě má panička velikou radost a dá mi "paškutek". Už umím spoustu povelů dog dancingu: skrz-procházím mezi nohami paničky, okolo-točím se kolem vlastní osy, kolem- obcházím paničku, hop-vyskočím buď sama nebo naráz s paničkou, osmička-panička rozkročí nohy a já mezi nimi procházím do osmičky, dej pac, plaz se, popros, twist-při skoku se otočím kolem vlastní osy a spoustu dalších skrzových variant jako např-panička udělá svíčku a roznoží nohy a já proskočím, couvej a vpřed(myslím, že vypadám velice komicky) a panička mě na jaře začne učit převal se. Jinak také samozřejmě umím: sedni, lehni, zůstaň, čekej… Také jsem na jaře roku 2009 chodila s mladší mladší paničkou na cvičák(cvičili jsme základní poslušnost-chůze u nohy, sedni, lehni, zůstaň, čekej, ke mně atd). Už ani nedělám tolik tolik neplech, akorát to, že jsem z květináče vyhrabala palmu jednou utekla za zajícem(těch je tu plno) , zničila paničce její nejoblíbenější boty(když ony se tak leskly) a to je asi všechno. Taky jsem velmi uštěkaná holka, což hlavně mého páníka velice štve.

Trochu opožděné údaje o Roxiš

29. ledna 2010 v 8:40 | Martina - panička |  rok 2008
ZÁŘÍ 2008
JÁ:
Tenhle měsíc mně panička začala učit čůrat ven, ale moc se jí to nedařilo. Taky se mnou začali chodit na delší procházku na pole. Tenhle měsíc mně konečně pustili k Adélce, hraní mi ze začátku sice nešlo, ale později jsem to odkoukala. Jo málem jsem zapomněla doma sem byla už jenom se starší paničkou, ale časem jsem byla doma sama. Taky mi strčili do krku tabletu zabalenou v sýru "asi si mysleli, že o něm nevím". Když paničky přišli domů, úplně se zděsili, protože ze mě vylezla škrkavka.
ŘÍJEN 2008
JÁ:
Konečně jsem se naučila čůrat ven. Už mi začaly růst zuby, také jsem se naučila povel "ke mně" a trochu povel "čekej". V rychlosti jsem se Ady vyrovnávala, byla jsem na návštěvě u Dastynky, která se semnou vůbec nechtěla kamošit, ba naopak pořád na mě vrčela, další den si se mnou sice nehrála, ale přijala mě do rodiny, v tomto domě jsem poznala Kikinku, také jsem to tu paničkám zavařila, protože jsem tu čůrala na koberce a myslela jsem si, že mě sežerou. Už umím přinést hračku na povel, ale nikdy ji nepustím, začala jsem se učit skákat přes tyč, což mě hrozně bavilo.
LISTOPAD 2008
JÁ:
Už umím povel "čekej", "pusť" a chodit u nohy "tato činnost úplně nesnáším. Moc mě baví povel "hop". Také jsem se smířila s tím, že musím jezdit v autě. Když jsem se doma nudila, tak jsem si rozcupovala krabici a konečně můžu vyskočit na křeslo když chci, v tomto měsíci jsem slavila paničky narozeniny, na tento den mi mladší panička ovázala kolem krku mašli, což se mi vůbec nelíbilo, také jsem to potom polovičně rozcupovala. V 5. Měsíci jsem se vkradla na Ašinčinu zahradu, protože byly otevřené dveře, tudíž jsem se poprvé muchlovala s Aškou. Také na mě vystartoval pes ze zhora, sama se sobě divím, že jsem se nepočůrala, mám plný chrup. Moc mi jde "skrzák", panička se mnou hraje hru "kdo koho dříve chytí a když mi uteče hrozně se rozzlobím.

PROSINEC 2008
JÁ:
V tento měsíc jsem se naučila povel "zůstaň" a "pusť", také jsem byla poprvé v lese, kde nás vystopovali dva velcí psi a další den asi stejně starý pes, se kterým jsem si chvíli hrála. Na Mikuláše jsem sice dostala plnou tašku dárků, ale tento den jsem dostala jenom novou mičudku. Také už se nechci nechat fotit, protože se mi to už zhnusilo. Na poli jsem viděla králíka a hned jsem se za ním rozeběhla, ale nakonec jsem ho nedohonila a už se mi opravdu vůbec nechce poslouchat. Pořád mě hrozně baví "skrzák" a učím se nový povel "okolo". Paničky mě přistihli jak čůrám do pelíšku "vůbec nevím jak to mohli zjistit". K Vánocům jsem také dostala pár dárků. Také jsem jela s páníkama na hory, s paničkou jsme si tu také hráli hru, kterou panička určitě popsala. Tady se mi moc líbilo, protože jsme tu chodili skoro pořád na procházky.


Pejsek s anketou

27. ledna 2010 v 20:45 | Martina - panička |  Ankety

Ohňostroj s anketou

27. ledna 2010 v 17:31 | Martina - panička |  Ankety

Motýlek s anketou

27. ledna 2010 v 17:24 | Martina - panička |  Ankety